header

MUZIKOS LAVINIMAS | DAILES | MENO | MOKYKLA | GIMNAZIJA | KLAIPEDA | KLAIPEDOJE

Muzikos skyrius

Šiuo metu muzikos skyriuje mokosi 331 mokinys iš Klaipėdos miesto, apskrities ir visos respublikos. Dirba 77 pedagogai: 5 ekspertai, 22 metodininkai, 25 vyresnieji mokytojai, 17 mokytojų.

Muzikos mokomieji dalykai 

Chorinis dirigavimas

Pirmąsias dainavimo pamokas vaikai gauna 1-4 klasių chorų repeticijose. Jų nedrąsius balsus lavina mokytojai Virginija Simonavičienė, Raselė Urniežienė, Erlanda Tverijonienė. Gimnazijos pasididžiavimas – 5-12 klasių Jaunių choras, vadovaujamas Zitos Kariniauskienės (chormeisterė Audronė Daukšienė, koncertmeisterė Aušra Valentienė). Chorinio dirigavimo meno mokiniai pradeda mokytis nuo 7 klasės. Juos moko 6 mokytojai: 1 ekspertas, 3 metodininkai, 2 vyresnieji mokytojai.

 

Gimnazijos choras

muzika_chorinis_dirigavimas_1Choras daug koncertuoja gimnazijoje, Klaipėdos mieste, Lietuvoje ir užsienyje, yra pabuvojęs Čekijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, rengia prestižines programas su garsiais šalies atlikėjais. Kolektyvas paruošė ir du kartus atliko Eduardo Balsio oratoriją „Nelieskite mėlyno gaublio“ su Nacionaliniu simfoniniu orkestru (vad. J.Domarkas), A.Vivaldi „Gloria”, M.K.Čiurlionio „De Profundis”, D.Pergolezi „Stabat Mater“, 2000 metais choras pelnė nominaciją „Aukso paukštė“, yra įrašęs 2 audiokasetes, 4 kompaktines plokšteles.

 

Gimnazijos choras savo aktyvią veiklą pradėjo 1997 m. Jo vadovė Zita Kariniauskienė. Kolektyvas yra 8 tarptautinių konkursų laureatas:

 • 1997 m.         St.Šimkaus chorų konkursas - I-oji vieta.
 • 1998 m.         tarptautinis chorų konkursas Neerpelte (Belgija) - I-oji vieta.
 • 1999 m.         tarptautinis chorų konkursas Neuchatel (Šveicarija) - II-oji veita ir spec. prizas.
 • 2000 m.         Tarptautinis polifoninės muzikos chorų konkursas Arezzo (Italija) - I-oji vieta
 • 2001 m.         tarptautinis chorų konkursas Ture (Prancūzija) - I-oji vieta.
 • 2001 m.         XIII tarptautinis St.Šimkaus chorų konkursas Klaipėdoje - I-oji vieta
 • lygių balsų chorų tarpe, “Didžiojo gintaro” prizo laureatas, prizas už geriausią St.Šimkaus kūrinio atlikimą, prizas už privalomo kūrinio atlikimą.
 • 2002 m.         tarptautinis chorų konkursas Tolosoje (Ispanija) - I-oji vieta.
 • 2006 m.         religinės muzikos konkursas Saint-Quentin (Prancūzija) - I-oji vieta.
 •  


 •  

Fortepijonas

muzika_fortepijonas_1Gimnazijoje fortepijonu groti mokosi visi muzikos skyriaus mokiniai.Juos moko 26 mokytojai: 10 metodininkų, 14 vyresniųjų mokytojai. Fortepijono skyriaus auklėtiniai jau ne pirmus metus garsina savo mokyklos ir miesto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiandieną gimnazijos pianistai gali didžiuotis beveik 60 tarptautinių ir daugiau kaip 40 respublikinių konkursų laureatais ir diplomantais. Konkursų geografija pakankamai plati: be Lietuvos, pabuvota Danijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rumunijoje, Rusijoje. Konkursuose ,,Berlingske Tidende” Kopenhagoje mūsų fortepijono mokytojų triūsas ir jaunųjų atlikėjų talentas buvo įvertintas net trimis aukso medaliais ir dviem talento premijomis!

Ne mažesni mūsų jaunųjų atlikėjų pasiekimai ir įvairiuose konkursuose bei festivaliuose Lietuvoje: B.Dvariono, F.Šopeno ir J.S.Bacho – Vilniuje, „Gradus ad Parnassum” bei „Olimpo musicale” – Kaune ir Prienuose, A.Dvarionaitės vardo – Visagine, „Muzika be sienų” – Druskininkuose, „XXI a. menas Klaipėdoje“. Visuose šiuose konkursuose taip pat gausu laureatų ir diplomantų. Mūsų mokiniai nuolat kviečiami į tarptautinius festivalius, tokius kaip: „Baltijos šalių festivalis” Kaune, „Skambanti banga” Klaipėdoje. Mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiose muzikos šventėse, respublikiniuose ir tarptautiniuose meistriškumo kursuose, festivaliuose, koncertuose su Mažosios Lietuvos, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniais bei Klaipėdos kameriniu orkestru.

                                                                

 

 

Muzikos teorija

muzika_teorija_1Muzikos teorijos dalykų Eduardo Balsio menų gimnazijoje mokoma nuo pat pirmųjų šios mokyklos gyvavimo dienų. Tuomet vaikus solfedžio mokė tik viena mokytoja – Donata Ūsaitė. Po metų jai į pagalbą atėjo Marija Stanevičiutė. Šiuo metu dirba 7 mokytojai: 2 metodininkai, 4 vyresnieji mokytojai, 1 mokytoja.

Muzikinės abėcėlės teorinių disciplinų pamokose mokiniai pradeda mokytis pirmaisiais savo mokslo šioje mokykloje metais (dažniausiai dar nepažindami savo specialybės) ir baigia prieš atsiimdami brandos atestatą. Nuo 1997-1998 mokslo metų muzikos teorijai gabūs moksleiviai gimnazijoje gali pasirinkti teoretiko specialybę. Minėtų disciplinų darbą paskutiniaisiais metais apibendrina baigiamasis Muzikologijos brandos egzaminas – jį laiko toliau muzikos studijas norintys tęsti mokiniai.

 

 

 

Styginiai instrumentai

muzika_styginiai_1Styginiais instrumentais groti moko 14 pedagogų: 3 metodinininkai, 6 vyresnieji mokytojai, 5 mokytojai.

Mokiniai kasmet įsilieja į tarptautinius festivalius „Skambanti banga“, Kauno jaunųjų muzikų, „Gasparo da Salo“ Italijoje, „Druskininkų vasaros“, Mykolo Oginskio ir „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ Plungėje, „Violino, viola, violoncello“ Lietuvoje ir užsienyje, yra aktyvūs tarptautinių jaunųjų smuikininkų meistriškumo kursų dalyviai: P.Berman E.Balsio gimnazijoje, „Druskininkų vasara“, „Gintarinė svetainė“ Palangoje, Z.Bron Šiauliuose ir kt.

Moksleiviai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose, kuriuose pelno laureatų bei diplomantų vardus. Tai „Gradus ad Parnassum“, „Olimpo musicale“ Kaune, Sauliaus Sondeckio vardo Šiauliuose, Augusto Dambrovskio vardo Rygoje, respublikinių Balio Dvariono ir Raimundo Katiliaus Vilniuje, „XXI a. menas Klaipėdoje“.

Stygininkai ne kartą grojo su V.Čepinskio „Klaipėda Camerata“, Mažosios Lietuvos, Kauno simfoniniais, Klaipėdos kameriniu, Didžiuoju tarptautiniu jaunimo, Lietuvos – Štirijos (Vokietija) jaunimo simfoniniu orkestrais, Tverės simfoniniu orkestru, M.Oginskio festivalio simfoniniu orkestru, „Violino, viola, violoncello“ kameriniu orkestru.Styginių instrumentų orkestras

muzika_styginiai_2Gimnazijos styginių instrumentų orkestrą įkūrė ir 2001-2008 m. vadovavo Saulutė Domarkienė. Kolektyvas koncertavo kartu su J.Gruodžio konservatorijos styginių orkestru Klaipėdoje, Plungėje ir Kaune, dalyvavo tarptautiniame projekte „Jaunimas už vieningą Europą” Lenkijoje. Tarptautiniam festivaliui „Skambanti banga” parengė ir atliko A.Vivaldžio koncertų smuikui ir styginių orkestrui ciklą „Metų laikai”, kartu su Kauno mišriu choru „Kamertonas“ (vad. K.Jakeliūnas) V.A.Mocarto „Karūnavimo mišias". Orkestras jau penkerius metus yra tarptautinio M.Oginskio festivalio Plungėje dalyvis. Nuo 2008 m. orkestrui vadovauja Tomas Ambrozaitis. Su juo kolektyvas parengė naujas programas kartu su choru „Gintarėlis“ (vad. J.Kubilius), Kretingos meno mokyklos smuikininkais, Kretingos kultūros centro mišriu choru, koncertavo Klaipėdos mieste, Kretingoje, Nevarėnuose (Telšių raj.), Nidoje, Vilniuje, Saue (Estija).

 

 

Pučiamieji instrumentai

muzika_puciamieji_1Pučiamaisiais instrumentais groti moko 11 mokytojų: 2 ekspertai, 4 metodininkai, 5 mokytojai.

Šio skyriaus mokiniai –  įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų bei festivalių laureatai: „Berlingske Tidende“ Danijoje, K.Štralo, E.Medinio, J.Jurjana Latvijoje laimėta 12 prizinių vietų, 3 diplomai, ,,Olimpo musicale“ konkurse Kaune - specialusis prizas. Populiariame tarptautiniame festivalyje Klaipėdoje ,,Skambanti banga“ 1996-2008 m. dalyvavo net 29 mokiniai. Respublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse 1989-2009 m. su laureatų diplomais grįžo 78 mokiniai. Ypač reikšmingi buvo „Jaunųjų talentų“ koncertai su Mažosios Lietuvos simfoniniu orkestru - 1999-2002 m. koncertavo net 15 solistų.

Nuo 1993 m. atsirado mušamųjų instrumentų specialybė. Pirmasis mokinys buvo Julius Žilinskas. Vėliau jis Kanzaso universitete (JAV) įgijo daktaro laipsnį ir dirba mušamųjų instrumentų skyriaus dėstytoju. Mušamųjų specialybės mokiniai dalyvavo keletoje respublikinių Juozo Pakalnio konkursų, tarptautiniame konkurse Alytuje ir tapo laureatais. Jų mokytojas Pranas Dovydaitis.

 

 

 

 

PAMOKŲ LAIKAS

PAMOKŲ LAIKAS

I – V

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
4. 10.50 – 11.35
5. 11.55 – 12.40
6. 13.00 – 13.45
7. 13.55 – 14.40
8. 14.50 – 15.35
9. 15.45 – 16.30
10. 16.40 – 17.25
11. 17.35 – 18.20
12. 18.30 - 19.15

 

 

Statistika

Mes turime 38 svečius online
Nariai : 3
Turinys : 115
Nuorodos : 2
Turinio peržiūrėjimai : 306162

dienynas

Sveikiname

 • Konkursas "Muzikinė akvarelė"
  Sveikiname IV tarptautinio kamerinių ansamblių konkurso „Muzikinė akvarelė – 2018" II vietos laimėtojas: Indrę Karbauskaitę, 8a kl.
  Žemyną Kirtiklytę, 8b kl., Viktoriją Okulevičiūtę,...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

aikos banner

2 procentai

 

ESF logo