Vakarų regiono konferencija "Inovatyvių metodų taikymas dirbant su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais"

Birželio 21 dieną gimnazijos pavaduotoja Raimonda Garšvaitė, psichologė Jurgita Kadagienė ir anglų kalbos mokytoja Viktorija Juodytė kartu su Klaipėdos rajono švietimo centru suorganizavo vakarų regiono konferenciją, skirtą pranešimams apie darbą su specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais bei gerosios patirties tarptautiniuose projektuose sklaidai. Konferenciją pradėjo gimnazijos pavaduotoja bendrajam ugdymui Raimonda Garšvaitė tardama sveikinimo žodį ir pabrėždama inovatyvių metodų svarbą dirbant su specialiųjų poreikių turinčiais moksleiviais. Erasmus+ KA101 projekto ,,Inovatyvių metodų taikymas mokymo procese dirbant su specialių poreikių turinčiais mokiniais - IMAM" projekto vadovė ir gimnazijos psichologė Jurgita Kadagienė susirinkusiems klausytojams pristatė patį projektą ir jau įgyvendintas veiklas. Kiek vėliau visą savo dėmesį skyrėme svečiams iš Klaipėdos Litorinos mokyklos: logopedei Tomai Žukauskienei ir mokytojai Jūratei Stankevičienei, kurios pasidalino gerąja patirtimi dirbant su mokiniais turinčiais autizmo spektro sutrikimą. Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos spec.pedagogė Jūratė Kaspauskienė skaitė pranešimą „Specialiųjų poreikių turinčių mokinių ugdymo ypatumai bendrojo lavinimo mokykloje“. Abu pranešimai buvo labai informatyvūs ir sukėlė nemažai minčių. Mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytoja Viktorija Juodytė parengė pranešimą „Kaip padėti nerimastingiems mokiniams“, o dizaino mokytoja Žana Vilks savo pranešime plačiau papasakojo apie inkliuzinių metodų svarbą dirbant su specialiųjų poreikių turinčiais mokiniais. Konferencija tęsėsi pranešimais, kurių metu Erasmus+ projekte dalyvavusios mokytojos dalinosi gerąja patirtimi, įgyta mobilumų metu. Geografijos mokytoja Dovilė Gaidelytė pristatė inkliuzinių metodų praktiką užsienio mokyklose, papasakodama įspūdžius, apsilankius Valensijos mokyklose. Kūno kultūros mokytoja Loreta Gudaitienė ir etikos mokytoja Jadvyga Ogintienė pasidalino išmoktais kūno terapijos metodais inkliuziniame ugdyme, kuriuos konferencijos dalyviai galėjo išbandyti praktiškai. Pradinių klasių mokytoja Ina Viskontaitė pasidalino gerąja patirtimi vedant integruotas pamokas, pristatydama projekto dalyvių vestas atviras pamokas.

Šios konferencijos metu visi dalyviai įsitikino kaip svarbu nuolat mokytis ir tobulinti savo kompetencijas, semtis geros patirties iš kolegų ir projektų tam, kad galėtume siekti kiekvieno savo mokinio sėkmės ir tobulėjimo.