Koncertinė kelionė

2022 m. rugsėjo 22-26 dienomis pianistas Aronas Ruminas ( 6 kl.) kartu su savo mokytoja Valdone Kučinskiene viešėjo Vokietijoje. Koncertinę kelionę surengė pianistė Guoda Gedvilaitė-Gohle, jau 27-erius metus gyvenanti ir dirbanti Frankfurte prie Maino.

Aronas, ir kartu su juo keliavęs pianistas Jonas Jankauskas iš Vilniaus M.K.Čiurlionio menų mokyklos, stebino vokiečių publiką virtuoziškumu ir muzikalumu, abu atlikdami sudėtingą, po 15 min. trukusią programą. Pagrota dviejuose koncertuose: Bad Wildungene (kurortinis Vokietijos miestas) ir Huttenfielde - šventėje ,, Baltų vienybės dienos 2022" Vasario 16-osios gimnazijoje. Pirmasis koncertas buvo ypatingas tuo, kad pianistė Guoda paįvairino programą, atlikdama Jono, Arono ir 13-kos metų vokiečių pianisto Lajos Vogler, kuris taip pat dalyvavo koncerte, atliekamų kūrinių džiazines versijas. Na o antrasis buvo ypatingas savo atmosfera: susirinko pilna salė baltų palikuonių - lietuvių ir latvių. Dvi merginos - latvė ir lietuvė - buvo pasipuošusios baltų ir kuršių puikiais rūbais, latvių delegacija pristatė savo tautinius instrumentus - kuokles, parodytas filmas apie Čiurlionį ,,Laiškai Sofijai" ir t.t. Abu koncertai praėjo su dideliu pasisekimu, klausytojai plojo net atsistoję! Didelė laimė berniukams buvo tai, kad abiejose salėse jie skambino puikiais Steinway firmos instrumentais.

Laisvo laiko turėjom mažai, bet jis buvo irgi įspūdingas. Pamatėm Frankfurto prie Maino senamiestį, apžiūrėjom Muzikos akademiją (ten repetavom vėl puikiu Steinway), aplankėm Dinozaurų muziejų. Na o didžiausią įspūdį berniukams paliko kopimas nuo ledynmečio laikų likusia, maždaug 3 km aukščio akmenų griūtimi kalnuose, netoli Vasario 16 gimnazijos!

Nuoširdžiausias AČIŪ mūsų kelionės rengėjai pianistei Guodai už globą ir rūpestį, už suteiktą galimybę tobulėti ir profesine prasme, ir turtinti savo vidinę pasaulėžiūrą!