Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

ČIURLIONIO ŽEMĖJE SKAМBA MUZIKA

Ryte vėjo glėbyje pušys giliai alsuoja, atnešdamos mums, klausantiems, naujų garsinių įspūdžių. Nemuno pakrantė Druskininkuose turtinga niekieno nevaldomo garsyno sąmyšio – tai ūžaujančio, tai rimstančio ar pabyrančio neaprašomomis solinėmis ištaromis. Gamtoje yra daug spalvingų garsų. Savyje slepiantys muzikalią raišką, jie gali tapti muzikos dalimi, jeigu juos gebės išgirsti žmogus. Muzika, kaip kultūros dalis, sukuriama tik žmogaus, tampa ir jo veiklos rezultatu. Sukuriama vienokia ar kitokia tvarka sudėstytų garsų, suvokiamų tik laiko tėkmėje, vienovė. Ją atgaivina atlikėjai. Ne spaudydami vienokį ar kitokį klavišą, bet išgaudami, garse ieškodami prasmių, spalvų. Kurdami vis kitokį meno pasaulį.

Čiurlionio Žemėje skamba muzika