Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Konkursui-festivaliui „Muzika be sienų“ nuaidėjus

Rugpjūčio 14–23 dienomis jau 23 kartą Druskininkuose vyko tarptautinis konkursas-festivalis „Muzika be sienų“. Druskininkų M.K. Čiurlionio meno mokykloje netilo muzikos garsai. Kasdien pavakariais miestiečiams, sanatorijų, kurorto svečiams koncertavo įvairaus amžiaus atlikėjai iš Baltijos šalių, Lenkijos, Danijos, Vokietijos, Kazachstano, Ukrainos, Sakartvelo, Izraelio ir kitų valstybių.

Šiais metais stipendijas dalyvauti 2023 m. tarptautiniame šiuolaikinės muzikos konkurse-festivalyje „Šimtmečio muzika“ 2023 m. San Chose (Kosta Rika) penkiems perspektyviems pianistams skyrė Kosta Rikos muzikos ambasadorė Ala Bendoraitienė. Verta įsiminti stipendininkų pavardes. Aronui Ruminui (Lietuva) ir Bachi Mikeladzei (Sakartvelas) prof. Jaroslawas Drzewieckis skyrė stipendiją 2024 m. dalyvauti XV tarptautiniame pianistų konkurse „Jaunieji virtuozai“ Sanoke (Lenkija). Rasa Jakutytė-Biveinienė įteikė Vigo miesto (Ispanija) „Compass“ muzikos akademijos įsteigtus apdovanojimus, kaip ir prof. Guoda Gedvilaitė, pakvietusi Aroną Ruminą ir Mildą Mariją Kiškūnaitę į Vilniaus rotušėje rengiamą festivalį. 

Skaityti daugiau