Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Bičiulystė per muziką

Ne vienerius metus mūsų gimnazija draugauja su mokykla partnere Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Joje svečiavosi mokytojai, keletą kartų mokinių parlamentas, Vasario 16-osios minėjime Vilniuje koncertavo gimnazijos styginių instrumentų orkestras, vadovaujamas Tomo Ambrozaičio, atlikėjai instrumentalistai sveikino vilniečius su mokyklos jubiliejumi. Na, o kovo 23 dieną pas savo bičiulius pirmą kartą vyko dainuojamosios poezijos atlikėjos, 7a klasės mokinės Indrė Karbauskaitė, Augustė Kontautaitė ir Lėja Kubiliūtė. Kadangi šioje mokykloje mokėsi dainuojamosios poezijos atlikėjas Vytautas Kernagis, gimnazija kas dvejus metus rengia Vaikų ir jaunimo dainavimo konkursą ,,Nenusigąsk, tai aš...", skirtą jo atminimui. Konkurso rėmėjas yra ,,Vytauto Kernagio fondo" įkūrėjas LR Seimo narys Vytautas Kernagis jaunesnysis. Sveikindamas konkurso atlikėjus, jis dėkojo, kad per dainą yra saugojamas maestro atminimas ir džiaugėsi bei skatino jaunimą dainuoti ne tik Vytauto Kernagio kūrybą, bet ir kitų autorių, kurti patiems, taip išreiškiant save. Gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė paminėjo, jog tai jau 9-asis konkursas ir palinkėjo, jog visų atlikėjų dainos skristų lyg tas baltas paukštis iš Vytauto Kernagio dainos.
Konkurse dainavo atlikėjai iš įvairių Vilniaus gimnazijų, tolimiausi svečiai buvome mes – klaipėdiečiai. Stebino aukštas atlikėjų meninis lygis, įdomios ir savitos Vyt. Kernagio ir autorinių dainų interpretacijos, konkurse Vilniaus ,,Gabijos" gimnazijai atstovavo net Dainos teatras. Duetų kategorijoje geriausiai pasirodė Simono Daukanto gimnazijos duetas, o mūsų atlikėjoms Indrei ir Augustei bei joms gitara akompanavusiai Lėjai Kubiliūtei atiteko garbinga 2-oji vieta. Sveikiname ir linkime šalia visų kitų muzikinių dalykų ir toliau rasti laiko dainuojamajai poezijai. Laureatės buvo apdovanotos padėkos raštais, knygomis, asmeninėmis dovanomis, o gražiausia šventės akimirka - po apdovanojimų nuskambėjusi visų konkurso dalyvių dainuojama Vytauto Kernagio daina ,,Baltas paukštis".
Lauksime kitų susitikimų su savo bičiuliais, tik šį kartą jau pas mus - tradiciniame dainuojamosios poezijos vakare, kuriame visada laukiamiausi svečiai yra Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokiniai.

Projektų vadovė Asta Strumilienė