Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

„Balsiukai“ mini 100-ąsias E. Balsio gimimo metines

2019-ieji – neeiliniai Eduardo Balsio menų gimnazijai. Kartu su visa Lietuva minimos garsaus lietuvių kompozitoriaus, kurio vardu pavadinta ir gimnazija, 100-osios gimimo metinės. Visų širdis suvirpino spalio 9 d. Klaipėdos koncertų salėje, o spalio 10 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikta kompozitoriaus oratorija "Nelieskite mėlyno gaublio". O lapkričio 15 d. kompozitoriaus gimtadienį paminėjo gimnazijos fortepijono ir styginių skyrių mokiniai, kurių dauguma – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Jauniesiems atlikėjams buvo suteikta garbė surengti koncertą istorinėje Vilniaus senamiesčio vietoje – jaukiuose Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namuose, kuriuose gyveno ir kūrė šis tautos genijus.

Koncerte dalyvavo Lakšmi Laurinavičiūtė ir Aronas Ruminas (3 kl.), Melanija Gaudutytė (7 kl.), Ugnė Marcinkutė (8 kl.), Narajanas Laurinavičius (9 kl.), Gustė Galuškinaitė ir Simona Prančeska Kviklytė (10 kl.), Urtė Didžiulytė (11 kl.) ir abiturientė Saulė Pukinskaitė. Mokinius ruošė mokytojai Asta Brazienė, Valdonė Kučinskienė, Asta Žiobakaitė-Rajevskaja, Valentina Potejenko, Liliana Petreikienė-Rybakova, Saulutė Domarkienė ir Birutė Buinevičienė. Akompanavo Jūratė Marcinkienė. Jauniesiems "balsiukams" buvo miela ir jauku muzikuoti tokioje vietoje, kur vis dar jaučiama kompozitoriaus ir dailininko aura. Ji sklinda iš to meto interjero, senovinio pianino "C.Bechstein", šeimos nuotraukų ir nuostabių šio genijaus paveikslų. Pianistus džiugino galimybė skambinti puikiu "C.Bechstein" firmos fortepijonu, pagamintu pagal to meto fortepijonų pavyzdžius. Pasak renginio iniciatorės ir vedėjos Ramūnos Šukienės, koncerto pavadinimas "Jūros atspindžiai" tarsi primena, kad šias dvi lietuvių tautos įžymybes ir gimnaziją sieja būtent jūra. Dar ilgam jaunųjų artistų atmintyje išliks šio šilto ir jaukaus vakaro įspūdžiai, klausytojų aplodismentai. Na, o E.Balsio menų gimnazijos bendruomenė jau ruošiasi gruodžio 19 d. baigiamajam kompozitoriaus jubiliejinio gimtadienio vakarui-koncertui, kuris vyks gimnazijos Vargonų salėje.

https://www.diena.lt/naujienos/