Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Tarptautinis konkursas ,,IMPRESIJOS”

Septynerius metus publiką stebinantis Tarptautinis festivalis IMPRESIJOS nuolat kelia aukštus tikslus ir uždavinius, siekia tobulumo. Taip gimsta vis naujos, kartais itin pretenzingos idėjos ir formos kaip, kad nutiko su šių metų festivalio ryškiu akcentu – pirmuoju tarptautiniu konkursu IMPRESIJOS, kuomet, nepaisant visų pandemijos iššūkių, buvo surengti net septyni – pianistų, stygininkų, pučiamųjų instrumentalistų, akordeonistų, vokalistų, kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkursai.


Čia pirmą kartą Klaipėdos krašte buvo paskelbta galimybė kiekviename konkurse varžytis net 8 amžiaus grupėse (8-oji amžiaus grupė ,,M“ – aukštųjų mokyklų absolventai, muzikai profesionalai be amžiaus cenzo!). Visų 7 konkursų dalyvius klausė ir vertino 48 tarptautinės vertinimo komisijos nariai (Jury) – profesoriai, docentai, ekspertai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos, Klaipėdos (LMTA Klaipėdos fakulteto, KVMT, J. Karoso muzikos mokyklos), Latvijos, Estijos, Italijos, Kroatijos, Lenkijos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos, Rusijos, Vokietijos ir JAV. Buvo sudaryta iš viso 13 skirtingų (kiekvienam konkursui specializuotų) Jury komisijų, kurioms vadovavo skirtingi pirmininkai. Itin džiugu, kad visais aspektais įvykęs projektas atitiko tarptautiniams konkursams keliamus reikalavimus: daugiau nei 51% viso konkurso dalyvių ir konkurso vertinimo komisijos narių – iš užsienio, 13-kai komisijų vadovavo 5 profesoriai iš Lietuvos ir 8 – iš Latvijos, Kroatijos, Norvegijos, Rusijos, JAV, Vokietijos.

Septintus tarptautinio festivalio IMPRESIJOS gyvavimo metus apvainikavo septyni tarptautiniai konkursai (manokrastas.lt)