Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Muzikos diena

Spalio 1-ji, Muzikos diena, E. Balsio menų gimnazijoje buvo išskirtinai garsi! Besirenkančius į pamokas, jau kieme pasitiko kompozitoriaus Eduardo Balsio muzika, o pertraukų metu suklusti kvietė vis kito laikotarpio ir stiliaus skambesys. Nuo viduramžių madrigalo iki šių dienų hitų, nuo Elos Fitžerald džiazinio vokalo iki mūsų gimnazijos moksleivio Rūtenio Žičkaus skaidraus lyg varpelis balso, kartojančio „Kiek darbelių, kiek darbų...“ (iš E. Balsio oratorijos „Nelieskite mėlyno gaublio“). Šie garsai kvietė kiekvieną dar kartą įvertinti, ką jam reiškia muzika, kokius žadina jausmus ar mintis. Su panašiomis mintimis buvo galima susipažinti ir gyvai, skaitant mokyt. Linos Bėkšienės parengtą stendą „Vaikai – apie muziką“. Štai kelios jų: „Muzikantas – žemės įkvėpėjas, kad ji nušvistų įvairiausiom spalvom“ (Odeta, 7a kl.), „Jei klausysi muzikos, pasikeis tavo gyvenimas“ (Arminas, 5b kl.), „Muzika nori, kad žmonės būtų laimingi“ (Rugilė, 4b kl.). Laimės jausmu dosniai dalijosi ir šios šventinės dienos gimnazijos svečias – kompozitorius, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Mažiesiems „balsiukams“ S. Petreikis Vargonų salėje surengė net du įspūdingus edukacinius koncertus „Senieji Lietuvos instrumentai“. Jų metu vaikai susipažino su turtingu muzikiniu paveldu, spalvingu jo skambesiu, išvydo kompozitoriaus sukauptą unikalią muzikos instrumentų kolekciją.