Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Projektas „Meno pavasaris Gedminų dvare“ tęsiasi!

Gegužės 26 d. į mūsų gimnaziją sugrįžo senojo Gedminų dvaro dvasia: koridoriais laukdamos svečių oriai vaikštinėjo „grafienėmis“ ir „hercogienėmis“ laikiniai tapusios mokytojos. Netrukus į dvarą sugužėjo svečiai lopšelių-darželių „Volungėlė“, „Sakalėlis“ ir „Žuvėdra“ mažieji auklėtiniai su auklėtojomis – ir iš karto pateko į „profesoriaus Do Re Mi“ bei „grafienių“ Fa, Sol ir La glėbį. Mažiesiems buvo surengta ekskursija po slapčiausius dvaro kampelius, pasiūlyta savo įspūdžius nupiešti kreidelėmis ant asfalto, paklausyti, kaip muzikos garsais prakalbinamos seniausių medžių dvasios, galbūt net menančios dvaro ištakas. O kiek džiaugsmo vaikai patyrė galėdami išbandyti oriųjų vargonų ar linksmųjų būgnų garsus, pasėdėję tikruose klasės, kurioje „gyvena muzika“ suoluose! Antroji programos dalis buvo skirta vyresniųjų klasių mokiniams. Juos, taip pat ir mokytojus bei praeivius, nepabūgusius šalto vėjo, pakerėjo dailės skyriaus parengtas spalvingas ir ryškus „Dvaro madų šou“. Na, o koks gi dvaras be karietos? Puiki senovinė karieta stovėjo ir prie mūsų dvaro, traukdama praeivių žvilgsnius ir tapusi patraukliausiu fotosesijų objektu. Visi norintys galėjo nors trumpam tapti ,,dvarininkaičiais” ir išbandyti jos sėdynių minkštumą, kai žavus ristūnas, vedamas įspūdingo vežnyčiotojo, vežiojo dvaro takeliais. Gedminų dvaras gyvas ir kuriantis!

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.