Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Muzika be sienų

Naujus mokslo metus būsimas septintokas pianistas Aronas Ruminas ( mokyt.V. Kučinskienė) pasitinka su naujais laimėjimais.

2023 m.rugpjūčio 14-23 dienomis jis dalyvavo Tarptautiniame muzikos konkurse - festivalyje ,,Muzika be sienų"(Music without limits) Druskininkuose, kuriame jėgas išbandė jaunieji muzikantai iš 9 šalių. Aronas varžėsi net dviejose konkurso kategorijose - solistų ir koncertų fortepijonui su orkestru. Abu konkursai vyko tą pačią dieną, pareikalaudami didelės ištvermės. Solo kategorijoje pianistas laimėjo 1 vietą, o koncertų fortepijonui su orkestru - garbingą 2-ąją vietą. Taip pat šiemet jaunasis atlikėjas buvo apdovanotas daugybe specialių prizų: spec.prizas už geriausią ukrainiečių kūrinio atlikimą, pakvietimai skambinti prestižinėse salėse ir dalyvauti konkursuose užsienyje: Lenkijoje, Ispanijoje ir net Kosta Rikoje. Aronas lankėsi ir atvirose meistriškumo pamokose, koncertavo M. K. Čiurlionio namuose, ,,Draugystės" ir ,,Eglės" sanatorijose, bei grojo J. S. Bacho koncertą su orkestru miesto aikštėje.

Įspūdžiais dalinosi Arono fortepijono mokytoja V. Kučinskienė.