Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Šv. Martyno diena gimnazijoje

Daug šviesos mūsų mokykloje šiandien. Šviesos ir gerumo...

Skleisdami šventojo Martyno geradarystės idėją, pradinių klasių mokytojos ir mokiniai kasmet suburia mokyklos bendruomenę geriems darbams. Praėjusiais metais rinkome lėšas padėti besikuriančiai ukrainiečių mokyklai, prieš tai – pabėgėlių centro vaikams, mezgėme kilimus šąlantiems šuniukams... O šiemet buvome dosnūs gamtai.

Lapkričio 10 d. mokyklos koridoriai nušvito: juose įsikūrė skraidantys, ropojantys, šliaužiantys lietuviško miško vabaliukai ir gyvūnėliai, tarsi tikrose, vaikų rankomis sukurtose, miško instaliacijose sužibo informaciniai stendai apie saugotinus miško gyventojus. Ir jie, ir biologo Mindaugo Lapelės edukacinis pasakojimas su įspūdingais M. Survilos filmo „Sengirė“ vaizdais mums dar kartą priminė, kad miške mes – tik svečiai, ne šeimininkai, miškas – gausybės gyvūnų ir augalų rūšių namai. Norime prisidėti prie jų išsaugojimo, todėl dosniai aukojome pirkdami miško uogomis kvepiančią arbatą bei gardžiuosius kepinius, kuriais pasirūpino pradinukai ir mokyklos parlamento nariai. Kiekvienas paaukotas euras virs 1 kvadratiniu metru saugomo miško, kurį pirks VšĮ „Sengirės fondas“. Prisidėti prie „Sengirės fondo“ veiklos galime ir toliau – ne tik aukodami (www.sengiresfondas.lt), bet ir kalbėdami apie sengirės tipo miško teikiamą naudą ekologijai bei, žinoma, kiekvienas asmeniškai netrukdydami miškui natūraliai gyvuoti.

Didžiuojamės – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos pastangų dėka bus nupirktas apie 1200 kvadratinių metrų miško plotas, kuris nebus kertamas, jame nebus vykdoma jokia kita gamtai žalinga veikla. Nekantraujame jame apsilankyti ir dėkojame šios Martyno dienos įprasminimo idėjos autorėms – mokytojoms Daliai Palkuvienei ir Ramūnai Šukienei, organizatoriams – pradinių klasių mokytojoms, mokiniams ir jų tėveliams, taip pat – dailės skyriaus mokytojams ir mokiniams. 

Gamta priklauso gamtai!