Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis "Šokančios Baltijos rankos" 2019 04 12 -13

Dalyvio anketa

Festivalio nuostatai

KAS? – Šokančios Baltijos rankos

KUR? – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje

KODĖL? –Todėl, kad pačia nuostabiausia Muzikos kalba pasakytume: Baltijos keliui 30!

Finišavo Trečiasis Tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis. Drąsiai jį galime vadinti kultūriniu reiškiniu  ne tik mūsų gimnazijoje, Klaipėdos  mieste, bet ir visame muzikiniame Klaipėdos regione! Džiugu suprasti, kad jis jau tapo mylimas mūsų svečių,  dalyvių, tėvelių, kad kasmet sulaukia vis didesnio atgarsio ir noro sugrįžti. Trečius metus vykstančio festivalio siekis - sudominti muzikuojantį jaunimą, patraukliai populiarinant klasikinę muziką per fortepijoninę kūrybą Klaipėdos regione . Kiekvienais metais festivalis subrandina naują temą, o šiemet jis turėjo dar ir savo potemę. Šių metų tema– Baltijos kelio 30-metis ir potemė - kompozitoriaus Eduardo Balsio, kurio vardu pavadinta ir mūsų gimnazija, 100–mečio paminėjimas, sudomino itin daug dalyvių. Net 8 Lietuvos ir 3 Latvijos miestai atsiliepė į mūsų kvietimą: keturiuose teatralizuotuose koncertuose pareiškė norą dalyvauti 80 mokinių ir 50 juos atlydėjusių  mokytojų iš 13 mokyklų. Dvi dienas jie ne tik gilino, plėtė žinias apie XVII-XX a. Baltijos šalių muziką, kultūrą, bet patys patyrė muzikavimo džiaugsmą,  demonstravo  savo meninius gebėjimus, atskleidė  individualumą, artistiškumą, ugdė sceninius įgūdžius. Po kiekvieno koncerto prie arbatos puodelio visi drauge dalinomės smagiais įspūdžiais ir stiprinome draugystę tarp  Baltijos šalių muzikuojančių mokinių ir  mokytojų.

Visus keturis teatralizuotus  koncertus emocingai palaikomos klausytojų, išradingai vedė gimnazijos mokytojos skirtingose miesto erdvėse: gimnazijoje -  Baltijos kelias“ ( Ilona Vaitulionytė), „Metas šokti“ (Lina Bėkšienė),  Tautinių kultūrų centre -  „Šokančios rankutės“ (Ilona Vaitulionytė), LMTA Muzikos Akademijos Klaipėdos fakultetų koncertų salėje „Valsuojančios rankos“-  (Rasa Riepšienė).

Kultūrinį įvykį jau trečius metus inicijuoja ir organizuoja gimnazijos mokytojos V. Kučinskienė, D. Railienė, R.Repšienė, V. Potejenko ir I. Vaitulionytė.

VIVA LA MUSICA!

2019-04-17