Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Erasmus+ tarptautinio projekto partnerių susitikimas Italijoje

2019 12 07-14 Mūsų gimnazijos pradinių klasių  mokiniai Urtė Vaitkutė, Milda Jašinaitė,  Urtė Kasmauskytė, Adelė Vozgirdaitė, Elzė Lukšaitė  ir mokytojos Dalia Palkuvienė ir Rasa Bivainienė dalyvavo Erasmus+mokyklų mainų projekto „Kultūriniai mainai, pagarba ir bendradarbiavimas“  veiklose Italijoje.Tarptautinio projekto partneriai iš Lietuvos, Rumunijos, Turkijos, Portugalijos, Italijos susitiko Vasto  mieste,  mokykloje ,,Scuola Primaria G.Spataro".

Jau pirmą dieną mūsų mokiniai aktyviai įsijungė į netradicines veiklas, pristatė savo gimnaziją, šalį (  puikiai atstovavo delegaciją Milda Jašinaitė ), apžiūrėjo mokyklą. Po pietų vyko į ekskursiją po Vasto miestą. Vietos mokiniai vedė ekskursijas senamiestyje, kaip jaunieji gidai. Didelį įspūdį visiems paliko susitikimas su  Vasto  merijos  atstovais, kurie supažindino mokinius su istoriniu  ir kultūriniu  Vasto gyvenimu Abruzzo regione. Projekto metu mokiniai ne tik dalyvavo veiklose, aplankė žymias vietas  mieste ( "Quadrilatero" muziejų), bet ir    San Salvo mieste lankė "Transumanza" muziejų,  apžiūrėjo  vietos ūkį, kuriame  gamino Rikotos sūrį, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose apie vilną , tekstilę,  buvo nuvykę Į Vasto nacionalinį parką.

Bendravimas su  dalyviais iš partnerių mokyklų atskleidė pačius nuostabiausius jausmus, tokius kaip nuoširdumą ir draugiškumą, pagalbą vienas kitam. Mokiniai sužinojo apie šalies kultūrą, papročius, kulinarinį paveldą, skanavo įvairius tradicinius Italijos patiekalus. Parsivežėme  įvairiapusės kalbinės patirties ir gerų įspūdžių.