Apie mus rašo

Moksleivių kelionėje „Jūrų keliais“ triumfavo muzikantai ir dailininkai

Ko gero, šiųmetis konkursas įeis į istoriją, nes stipriausios dvi komandos, kurios varžėsi dėl pirmosios vietos, atstovavo menų gimnazijoms.

„Jūrų verslas – svarbus ekonomikos variklis, kuris neabejotinai yra vienas moderniausių, perspektyviausių, kupinas naujų galimybių ir atradimų.

Konkurso „Jūrų keliais“ metu siekiame, kad jaunimas sužinotų daugiau apie jūrų sektorių, išgirstų apie laivybos ir uosto kompanijas, atveriančias galimybių jūras jaunam žmogui.

Šio konkurso metu stiprinimas Lietuvos, kaip jūrinės valstybės identitetas, jaunimas skatinamas rinktis perspektyvias profesijas, tapti jūrų verslo profesionalais, garsinančiais Lietuvą tarptautiniu lygmeniu“, - teigė LAJM atstovai.

Skaityti daugiau

Apie gražuolį Gedminų dvarą, šiandien po savo stogu įkurdinusį mūzas

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos bendruomenė tikrai žino, kokiame ypatingame pastate yra ugdomi mūsų jaunieji menininkai, o nuo šiol šią žinią galime skleisti dar plačiau: apie gražuolį Gedminų dvarą, šiandien po savo stogu įkurdinusį mūzas, – „Lietuvos ryto“ TV laidoje „Lietuvos dvarai“: https://youtu.be/at-YhAHGG0o

Žiūrėkime ir dalinkimės!

Tarptautinis konkursas ,,IMPRESIJOS”

Septynerius metus publiką stebinantis Tarptautinis festivalis IMPRESIJOS nuolat kelia aukštus tikslus ir uždavinius, siekia tobulumo. Taip gimsta vis naujos, kartais itin pretenzingos idėjos ir formos kaip, kad nutiko su šių metų festivalio ryškiu akcentu – pirmuoju tarptautiniu konkursu IMPRESIJOS, kuomet, nepaisant visų pandemijos iššūkių, buvo surengti net septyni – pianistų, stygininkų, pučiamųjų instrumentalistų, akordeonistų, vokalistų, kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkursai.

„Balsiukai“ mini 100-ąsias E. Balsio gimimo metines

2019-ieji – neeiliniai Eduardo Balsio menų gimnazijai. Kartu su visa Lietuva minimos garsaus lietuvių kompozitoriaus, kurio vardu pavadinta ir gimnazija, 100-osios gimimo metinės. Visų širdis suvirpino spalio 9 d. Klaipėdos koncertų salėje, o spalio 10 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikta kompozitoriaus oratorija "Nelieskite mėlyno gaublio". O lapkričio 15 d. kompozitoriaus gimtadienį paminėjo gimnazijos fortepijono ir styginių skyrių mokiniai, kurių dauguma – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Jauniesiems atlikėjams buvo suteikta garbė surengti koncertą istorinėje Vilniaus senamiesčio vietoje – jaukiuose Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namuose, kuriuose gyveno ir kūrė šis tautos genijus.

Skaityti daugiau

Ateitį su menu siejantiems jaunuoliams – profesionalų padrąsinimas

Menų studijas ar kūrybines profesijas pasirinkę žmonės dažnai sulaukia klausimo: ko labiau reikia, kad sulauktum sėkmės – sunkaus darbo ar unikalaus talento? Ir čia – kiek žmonių, tiek skirtingų atsakymų, tačiau ne vienas lietuvis, sulaukęs pasaulinio savo profesinio meistriškumo įvertinimo, yra sakęs, kad esama ir trečiojo sėkmės elemento, kuris, deja, neturi vieno pavadinimo.

Vienam  –  tai prasmingai karjeros kelyje sudėlioti kelio ženklai, kitam  – durys, į kurias pabelsta laiku, trečiam  – nuoširdus pokalbis, paskatinęs priimti teisingą, gyvenimą keičiantį sprendimą.

Būtent šis trečiasis sėkmės elementas ir paskatino Eduardo Balsio menų gimanazijos absolventus  – dainininkę Editą Bodrovaitę-Rukienę, kompozitorių Povilą Ramošką ir būsimąjį diplomatą Manvydą Džiaugį įkurti menų gimnazijos Alumni klubą, kuris taptų plaforma, padedančia susitikti profesinę karjerą menų srityje pradedančiam jaunimui ir unikalios profesinės patirties sukaupusiems gimnazijos absolventams.