Apie mus rašo

„Balsiukai“ mini 100-ąsias E. Balsio gimimo metines

2019-ieji – neeiliniai Eduardo Balsio menų gimnazijai. Kartu su visa Lietuva minimos garsaus lietuvių kompozitoriaus, kurio vardu pavadinta ir gimnazija, 100-osios gimimo metinės. Visų širdis suvirpino spalio 9 d. Klaipėdos koncertų salėje, o spalio 10 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikta kompozitoriaus oratorija "Nelieskite mėlyno gaublio". O lapkričio 15 d. kompozitoriaus gimtadienį paminėjo gimnazijos fortepijono ir styginių skyrių mokiniai, kurių dauguma – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Jauniesiems atlikėjams buvo suteikta garbė surengti koncertą istorinėje Vilniaus senamiesčio vietoje – jaukiuose Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namuose, kuriuose gyveno ir kūrė šis tautos genijus.

Skaityti daugiau

Ateitį su menu siejantiems jaunuoliams – profesionalų padrąsinimas

Menų studijas ar kūrybines profesijas pasirinkę žmonės dažnai sulaukia klausimo: ko labiau reikia, kad sulauktum sėkmės – sunkaus darbo ar unikalaus talento? Ir čia – kiek žmonių, tiek skirtingų atsakymų, tačiau ne vienas lietuvis, sulaukęs pasaulinio savo profesinio meistriškumo įvertinimo, yra sakęs, kad esama ir trečiojo sėkmės elemento, kuris, deja, neturi vieno pavadinimo.

Vienam  –  tai prasmingai karjeros kelyje sudėlioti kelio ženklai, kitam  – durys, į kurias pabelsta laiku, trečiam  – nuoširdus pokalbis, paskatinęs priimti teisingą, gyvenimą keičiantį sprendimą.

Būtent šis trečiasis sėkmės elementas ir paskatino Eduardo Balsio menų gimanazijos absolventus  – dainininkę Editą Bodrovaitę-Rukienę, kompozitorių Povilą Ramošką ir būsimąjį diplomatą Manvydą Džiaugį įkurti menų gimnazijos Alumni klubą, kuris taptų plaforma, padedančia susitikti profesinę karjerą menų srityje pradedančiam jaunimui ir unikalios profesinės patirties sukaupusiems gimnazijos absolventams.

Skaityti daugiau

,,Šiuolaikinės arba džiazinės pjesės " konkursas

Šių metų balandžio 21 dieną J. Karoso muzikos mokykloje vyko ||| Klaipėdos ir Žemaitijos krašto ,,Šiuolaikinės arba džiazinės pjesės " konkursas. Susirinko gausybė Žemaitijos krašto muzikos mokyklų atlikėjų. Mūsų gimnazijos moksleiviai labai įdomiai ir įtaigiai pagrojo paruoštas pjeses ir buvo įvertinti konkurso komisijos.
A grupės laureatų vardai suteikti 2 klasės mokiniams gitaristams J. Lukoševičiui ir T. Petraičiui. O pirmokei ,smuikininkei M. Solovjovai įteikta laureato ir ,, Ateities žvaigždė" nominacija.
B grupėje diplomais įvertintos trečiokės smuikininkė M. Simpukaitė ir gitaristė I. Petrauskaitė. Ketvirtokės smuikininkė M. Petrošiūtė ir pianistė M.Gaudutytė Įvertintos laureato vardu.
D grupėje gitaristė P. Petraitytė tapo diplomantė.
Džiugu, kad moksleiviai geba groti ne tik klasiką bet ir šiuolaikinę muziką, dziazą.

Mokytoja N. Ovsiukienė

,,Balsiukų” muzikinė dovana estams

Pavasario atostogų laukimo džiaugsmą Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos styginių instrumentų orkestro mokiniams padvigubino žinia, jog kolektyvas vyksta į Estiją. Tai antroji orkestro koncertinė išvyka pas bičiulius – mokyklą partnerę Saue gimnaziją. Keistis meno kolektyvais, mokytojų ir mokinių delegacijomis - jau beveik aštuonerius metus trunkanti tradicija. Paskutinį kartą estai svečiavosi pas mus Vasario 16-osios proga, o dalintis gerąja patirtimi praėjusį rudenį į Estiją vyko menų gimnazijos mokinių parlamentas.

Plačiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/balsiuku-muzikine-dovana-estams-807268

Bičiulystė per muziką

Ne vienerius metus mūsų gimnazija draugauja su mokykla partnere Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Joje svečiavosi mokytojai, keletą kartų mokinių parlamentas, Vasario 16-osios minėjime Vilniuje koncertavo gimnazijos styginių instrumentų orkestras, vadovaujamas Tomo Ambrozaičio, atlikėjai instrumentalistai sveikino vilniečius su mokyklos jubiliejumi. Na, o kovo 23 dieną pas savo bičiulius pirmą kartą vyko dainuojamosios poezijos atlikėjos, 7a klasės mokinės Indrė Karbauskaitė, Augustė Kontautaitė ir Lėja Kubiliūtė. Kadangi šioje mokykloje mokėsi dainuojamosios poezijos atlikėjas Vytautas Kernagis, gimnazija kas dvejus metus rengia Vaikų ir jaunimo dainavimo konkursą ,,Nenusigąsk, tai aš...", skirtą jo atminimui. Konkurso rėmėjas yra ,,Vytauto Kernagio fondo" įkūrėjas LR Seimo narys Vytautas Kernagis jaunesnysis. Sveikindamas konkurso atlikėjus, jis dėkojo, kad per dainą yra saugojamas maestro atminimas ir džiaugėsi bei skatino jaunimą dainuoti ne tik Vytauto Kernagio kūrybą, bet ir kitų autorių, kurti patiems, taip išreiškiant save. Gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė paminėjo, jog tai jau 9-asis konkursas ir palinkėjo, jog visų atlikėjų dainos skristų lyg tas baltas paukštis iš Vytauto Kernagio dainos.
Konkurse dainavo atlikėjai iš įvairių Vilniaus gimnazijų, tolimiausi svečiai buvome mes – klaipėdiečiai. Stebino aukštas atlikėjų meninis lygis, įdomios ir savitos Vyt. Kernagio ir autorinių dainų interpretacijos, konkurse Vilniaus ,,Gabijos" gimnazijai atstovavo net Dainos teatras. Duetų kategorijoje geriausiai pasirodė Simono Daukanto gimnazijos duetas, o mūsų atlikėjoms Indrei ir Augustei bei joms gitara akompanavusiai Lėjai Kubiliūtei atiteko garbinga 2-oji vieta. Sveikiname ir linkime šalia visų kitų muzikinių dalykų ir toliau rasti laiko dainuojamajai poezijai. Laureatės buvo apdovanotos padėkos raštais, knygomis, asmeninėmis dovanomis, o gražiausia šventės akimirka - po apdovanojimų nuskambėjusi visų konkurso dalyvių dainuojama Vytauto Kernagio daina ,,Baltas paukštis".
Lauksime kitų susitikimų su savo bičiuliais, tik šį kartą jau pas mus - tradiciniame dainuojamosios poezijos vakare, kuriame visada laukiamiausi svečiai yra Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokiniai.

Projektų vadovė Asta Strumilienė