Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Apie mus rašo

,,Šiuolaikinės arba džiazinės pjesės " konkursas

Šių metų balandžio 21 dieną J. Karoso muzikos mokykloje vyko ||| Klaipėdos ir Žemaitijos krašto ,,Šiuolaikinės arba džiazinės pjesės " konkursas. Susirinko gausybė Žemaitijos krašto muzikos mokyklų atlikėjų. Mūsų gimnazijos moksleiviai labai įdomiai ir įtaigiai pagrojo paruoštas pjeses ir buvo įvertinti konkurso komisijos.
A grupės laureatų vardai suteikti 2 klasės mokiniams gitaristams J. Lukoševičiui ir T. Petraičiui. O pirmokei ,smuikininkei M. Solovjovai įteikta laureato ir ,, Ateities žvaigždė" nominacija.
B grupėje diplomais įvertintos trečiokės smuikininkė M. Simpukaitė ir gitaristė I. Petrauskaitė. Ketvirtokės smuikininkė M. Petrošiūtė ir pianistė M.Gaudutytė Įvertintos laureato vardu.
D grupėje gitaristė P. Petraitytė tapo diplomantė.
Džiugu, kad moksleiviai geba groti ne tik klasiką bet ir šiuolaikinę muziką, dziazą.

Mokytoja N. Ovsiukienė

Skaityti daugiau

,,Balsiukų” muzikinė dovana estams

Pavasario atostogų laukimo džiaugsmą Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos styginių instrumentų orkestro mokiniams padvigubino žinia, jog kolektyvas vyksta į Estiją. Tai antroji orkestro koncertinė išvyka pas bičiulius – mokyklą partnerę Saue gimnaziją. Keistis meno kolektyvais, mokytojų ir mokinių delegacijomis - jau beveik aštuonerius metus trunkanti tradicija. Paskutinį kartą estai svečiavosi pas mus Vasario 16-osios proga, o dalintis gerąja patirtimi praėjusį rudenį į Estiją vyko menų gimnazijos mokinių parlamentas.

Plačiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/balsiuku-muzikine-dovana-estams-807268

Skaityti daugiau

Bičiulystė per muziką

Ne vienerius metus mūsų gimnazija draugauja su mokykla partnere Vilniaus Simono Daukanto gimnazija. Joje svečiavosi mokytojai, keletą kartų mokinių parlamentas, Vasario 16-osios minėjime Vilniuje koncertavo gimnazijos styginių instrumentų orkestras, vadovaujamas Tomo Ambrozaičio, atlikėjai instrumentalistai sveikino vilniečius su mokyklos jubiliejumi. Na, o kovo 23 dieną pas savo bičiulius pirmą kartą vyko dainuojamosios poezijos atlikėjos, 7a klasės mokinės Indrė Karbauskaitė, Augustė Kontautaitė ir Lėja Kubiliūtė. Kadangi šioje mokykloje mokėsi dainuojamosios poezijos atlikėjas Vytautas Kernagis, gimnazija kas dvejus metus rengia Vaikų ir jaunimo dainavimo konkursą ,,Nenusigąsk, tai aš...", skirtą jo atminimui. Konkurso rėmėjas yra ,,Vytauto Kernagio fondo" įkūrėjas LR Seimo narys Vytautas Kernagis jaunesnysis. Sveikindamas konkurso atlikėjus, jis dėkojo, kad per dainą yra saugojamas maestro atminimas ir džiaugėsi bei skatino jaunimą dainuoti ne tik Vytauto Kernagio kūrybą, bet ir kitų autorių, kurti patiems, taip išreiškiant save. Gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė paminėjo, jog tai jau 9-asis konkursas ir palinkėjo, jog visų atlikėjų dainos skristų lyg tas baltas paukštis iš Vytauto Kernagio dainos.
Konkurse dainavo atlikėjai iš įvairių Vilniaus gimnazijų, tolimiausi svečiai buvome mes – klaipėdiečiai. Stebino aukštas atlikėjų meninis lygis, įdomios ir savitos Vyt. Kernagio ir autorinių dainų interpretacijos, konkurse Vilniaus ,,Gabijos" gimnazijai atstovavo net Dainos teatras. Duetų kategorijoje geriausiai pasirodė Simono Daukanto gimnazijos duetas, o mūsų atlikėjoms Indrei ir Augustei bei joms gitara akompanavusiai Lėjai Kubiliūtei atiteko garbinga 2-oji vieta. Sveikiname ir linkime šalia visų kitų muzikinių dalykų ir toliau rasti laiko dainuojamajai poezijai. Laureatės buvo apdovanotos padėkos raštais, knygomis, asmeninėmis dovanomis, o gražiausia šventės akimirka - po apdovanojimų nuskambėjusi visų konkurso dalyvių dainuojama Vytauto Kernagio daina ,,Baltas paukštis".
Lauksime kitų susitikimų su savo bičiuliais, tik šį kartą jau pas mus - tradiciniame dainuojamosios poezijos vakare, kuriame visada laukiamiausi svečiai yra Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokiniai.

Projektų vadovė Asta Strumilienė

Skaityti daugiau

Madų šou - žiūrovų ovacijos moksleivių kūrybai

Mados podiumas nuklotas raudonu kilimu, prožektoriai, atrodantys tarsi dvaro sietynai, gimnazistų skurta renginio scenografija, pakili nuotaika ir minia nekantraujančių žiūrovų. Taip įspūdingai buvo pristatomi mokinių kūrybiniai darbai - madų šou "Mados dimensija".

Šis įvykis buvo tarsi sapnas, kuriame kaip iš gausybės rago liejosi kūryba ir lyg margas ornamentas kerėjo grožiu ir įvairove.

Visa tai vyko Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje. Čia madų šou vyksta kasmet, tad publika kaskart tikisi vis daugiau. Tačiau žiūrovų lūkesčiai kaip visada pasiteisina, netgi su kaupu.

Šis renginys buvo oficiali pavasario pradžia - išvadavo visus iš niūraus užsilikusio žiemos miego. Pražydo gėlės, pražydo ir mokykla.

Šį kartą buvo pristatyta 21 kostiumų kolekcija, per 90 modelių. Jas kūrė 9-12 klasių mokiniai, o kūrybiniam jų darbui vadovavo drabužių dizaino mokytoja Lolita - Loreta Žulpienė.

2016-05-12

Skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/madu-sou---ziurovu-ovacijos-moksleiviu-kurybai-1461061/

Skaityti daugiau

Klaipėdos jaunimo simfoninio orkestro koncertas

Daiva Kšanienė
Nusistovėjusį Klaipėdos akademinės muzikinės kultūros gyvenimą, lyg ir nebesitikin tnaujų ryškesnių klaipėdietiškų proveržių, netikėtai sujudino kovo 8 – ąją Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salėje įvykęs be galo džiuginantis neseniai susibūrusio Klaipėdos jaunimo (moksleivių) simfoninio orkestro pirmasis koncertas [...], skaitykite: Daiva Kšanienė "Viltingas Klaipėdos jaunimo simfoninio orkestro koncertas ir istorinė tiesa", žurnalas DURYS 2016 04, p. 11

Skaityti daugiau