Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija

Apie mus rašo

Mokykla, tapusi kultūros reiškiniu

Balandžio 27 d. dienraštyje ,,Klaipėda" - straipsnis apie gimnazijos 40 m. jubiliejaus renginį. Dėkojame jaunajai žurnalistei Monikai Senulytei, redaktorei Astai Dykovienei ir fotografei Ingridai Mockutei-Pocienei.

Skaityti daugiau

Išskirtinei datai išskirtiniai renginiai

Ne kasdien moksleiviai gali išgirsti muzikuojančius savo mokytojus arba pamatyti jų dailės ar keramikos darbus. Taip išskirtinai paminėti mokyklos 40 metų jubiliejų sumanė Eduardo Balsio menų gimnazijos bendruomenė.
 

Gimnazijoje dirba garsenybės E. Balsio gimnazija – gabių jaunųjų kūrėjų kalvė – jau 40 metų ugdo būsimuosius šalies muzikus ir dailininkus.

Mokyklos bendruomenę sudaro moksleiviai, turintys išskirtinių polinkių muzikai ar dailei, ir mokytojai – visi savo srities profesionalai, kuriais itin didžiuojamasi. „Pas mus dirba ir muzikantai, ir dailininkai. Nemažai muzikantų dirba ir profesionaliuose kolektyvuose – ir Klaipėdos muzikinio teatro, ir Koncertų salės orkestruose. Taip pat ir dailininkai – aukšto meninio lygio profesionalai. Tad pedagogų komanda mūsų mokykloje labai stipri. Jie ne tik patys puikūs atlikėjai ir kūrėjai, bet ir labai geri pedagogai“, – pabrėžė E. Balsio menų gimnazijos direktorius Gintautas Misiukevičius.

Skaityti daugiau

Skaityti daugiau

ČIURLIONIO ŽEMĖJE SKAМBA MUZIKA

Ryte vėjo glėbyje pušys giliai alsuoja, atnešdamos mums, klausantiems, naujų garsinių įspūdžių. Nemuno pakrantė Druskininkuose turtinga niekieno nevaldomo garsyno sąmyšio – tai ūžaujančio, tai rimstančio ar pabyrančio neaprašomomis solinėmis ištaromis. Gamtoje yra daug spalvingų garsų. Savyje slepiantys muzikalią raišką, jie gali tapti muzikos dalimi, jeigu juos gebės išgirsti žmogus. Muzika, kaip kultūros dalis, sukuriama tik žmogaus, tampa ir jo veiklos rezultatu. Sukuriama vienokia ar kitokia tvarka sudėstytų garsų, suvokiamų tik laiko tėkmėje, vienovė. Ją atgaivina atlikėjai. Ne spaudydami vienokį ar kitokį klavišą, bet išgaudami, garse ieškodami prasmių, spalvų. Kurdami vis kitokį meno pasaulį.

Skaityti daugiau

Moksleivių kelionėje „Jūrų keliais“ triumfavo muzikantai ir dailininkai

 

Ko gero, šiųmetis konkursas įeis į istoriją, nes stipriausios dvi komandos, kurios varžėsi dėl pirmosios vietos, atstovavo menų gimnazijoms.

„Jūrų verslas – svarbus ekonomikos variklis, kuris neabejotinai yra vienas moderniausių, perspektyviausių, kupinas naujų galimybių ir atradimų. 

Konkurso „Jūrų keliais“ metu siekiame, kad jaunimas sužinotų daugiau apie jūrų sektorių, išgirstų apie laivybos ir uosto kompanijas, atveriančias galimybių jūras jaunam žmogui. 

Šio konkurso metu stiprinimas Lietuvos, kaip jūrinės valstybės identitetas, jaunimas skatinamas rinktis perspektyvias profesijas, tapti jūrų verslo profesionalais, garsinančiais Lietuvą tarptautiniu lygmeniu“, - teigė LAJM atstovai.

 

Skaityti daugiau

Apie gražuolį Gedminų dvarą, šiandien po savo stogu įkurdinusį mūzas

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos bendruomenė tikrai žino, kokiame ypatingame pastate yra ugdomi mūsų jaunieji menininkai, o nuo šiol šią žinią galime skleisti dar plačiau: apie gražuolį Gedminų dvarą, šiandien po savo stogu įkurdinusį mūzas, – „Lietuvos ryto“ TV laidoje „Lietuvos dvarai“: https://youtu.be/at-YhAHGG0o

Žiūrėkime ir dalinkimės!

Skaityti daugiau