Apie mus rašo

Tarptautinis konkursas ,,IMPRESIJOS”

Septynerius metus publiką stebinantis Tarptautinis festivalis IMPRESIJOS nuolat kelia aukštus tikslus ir uždavinius, siekia tobulumo. Taip gimsta vis naujos, kartais itin pretenzingos idėjos ir formos kaip, kad nutiko su šių metų festivalio ryškiu akcentu – pirmuoju tarptautiniu konkursu IMPRESIJOS, kuomet, nepaisant visų pandemijos iššūkių, buvo surengti net septyni – pianistų, stygininkų, pučiamųjų instrumentalistų, akordeonistų, vokalistų, kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkursai.

„Balsiukai“ mini 100-ąsias E. Balsio gimimo metines

2019-ieji – neeiliniai Eduardo Balsio menų gimnazijai. Kartu su visa Lietuva minimos garsaus lietuvių kompozitoriaus, kurio vardu pavadinta ir gimnazija, 100-osios gimimo metinės. Visų širdis suvirpino spalio 9 d. Klaipėdos koncertų salėje, o spalio 10 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikta kompozitoriaus oratorija "Nelieskite mėlyno gaublio". O lapkričio 15 d. kompozitoriaus gimtadienį paminėjo gimnazijos fortepijono ir styginių skyrių mokiniai, kurių dauguma – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Jauniesiems atlikėjams buvo suteikta garbė surengti koncertą istorinėje Vilniaus senamiesčio vietoje – jaukiuose Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namuose, kuriuose gyveno ir kūrė šis tautos genijus.

Skaityti daugiau

Ateitį su menu siejantiems jaunuoliams – profesionalų padrąsinimas

Menų studijas ar kūrybines profesijas pasirinkę žmonės dažnai sulaukia klausimo: ko labiau reikia, kad sulauktum sėkmės – sunkaus darbo ar unikalaus talento? Ir čia – kiek žmonių, tiek skirtingų atsakymų, tačiau ne vienas lietuvis, sulaukęs pasaulinio savo profesinio meistriškumo įvertinimo, yra sakęs, kad esama ir trečiojo sėkmės elemento, kuris, deja, neturi vieno pavadinimo.

Vienam  –  tai prasmingai karjeros kelyje sudėlioti kelio ženklai, kitam  – durys, į kurias pabelsta laiku, trečiam  – nuoširdus pokalbis, paskatinęs priimti teisingą, gyvenimą keičiantį sprendimą.

Būtent šis trečiasis sėkmės elementas ir paskatino Eduardo Balsio menų gimanazijos absolventus  – dainininkę Editą Bodrovaitę-Rukienę, kompozitorių Povilą Ramošką ir būsimąjį diplomatą Manvydą Džiaugį įkurti menų gimnazijos Alumni klubą, kuris taptų plaforma, padedančia susitikti profesinę karjerą menų srityje pradedančiam jaunimui ir unikalios profesinės patirties sukaupusiems gimnazijos absolventams.

Skaityti daugiau

,,Šiuolaikinės arba džiazinės pjesės " konkursas

Šių metų balandžio 21 dieną J. Karoso muzikos mokykloje vyko ||| Klaipėdos ir Žemaitijos krašto ,,Šiuolaikinės arba džiazinės pjesės " konkursas. Susirinko gausybė Žemaitijos krašto muzikos mokyklų atlikėjų. Mūsų gimnazijos moksleiviai labai įdomiai ir įtaigiai pagrojo paruoštas pjeses ir buvo įvertinti konkurso komisijos.
A grupės laureatų vardai suteikti 2 klasės mokiniams gitaristams J. Lukoševičiui ir T. Petraičiui. O pirmokei ,smuikininkei M. Solovjovai įteikta laureato ir ,, Ateities žvaigždė" nominacija.
B grupėje diplomais įvertintos trečiokės smuikininkė M. Simpukaitė ir gitaristė I. Petrauskaitė. Ketvirtokės smuikininkė M. Petrošiūtė ir pianistė M.Gaudutytė Įvertintos laureato vardu.
D grupėje gitaristė P. Petraitytė tapo diplomantė.
Džiugu, kad moksleiviai geba groti ne tik klasiką bet ir šiuolaikinę muziką, dziazą.

Mokytoja N. Ovsiukienė

,,Balsiukų” muzikinė dovana estams

Pavasario atostogų laukimo džiaugsmą Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos styginių instrumentų orkestro mokiniams padvigubino žinia, jog kolektyvas vyksta į Estiją. Tai antroji orkestro koncertinė išvyka pas bičiulius – mokyklą partnerę Saue gimnaziją. Keistis meno kolektyvais, mokytojų ir mokinių delegacijomis - jau beveik aštuonerius metus trunkanti tradicija. Paskutinį kartą estai svečiavosi pas mus Vasario 16-osios proga, o dalintis gerąja patirtimi praėjusį rudenį į Estiją vyko menų gimnazijos mokinių parlamentas.

Plačiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/balsiuku-muzikine-dovana-estams-807268